Nakladatelství Klika - Vydejte si knihu u nás - grafika

 
Edice Otevřeno - grafika

Vydat knihu lze několika způsoby. Prvním je najít vlastní nakladatelství, to se ale většině autorů nepoštěstí. Druhým je spolehnout se zcela na vlastní síly, což je z více důvodů velice riskantní. Třetí cestu nabízí naše edice Otevřeno, kterou jsme vytvořili na míru začínajícím a šetrným autorům.

Porovnejte výhody a nevýhody všech tří způsobů.

 
 • Nakladatelství Klika - Trosečníci řek - přechod na stránku Trosečníci řek
  Autor: 10 autorů
  Náklad: 2000 ks

  Šestnáct nejlepších vodáckých povídek ze druhého ročníku literární soutěže Kenyho VOLEJ. Jednou z autorek je i Věra Nosková. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Šestnáct ročníků srandy - přechod na stránku Šestnáct ročníků srandy
  Autor: Václav Kahoun
  Náklad: 500 ks

  Shrnutí a dokumentace šestnácti ročníků kostýmovaného "Závodu vetránů", pořádaného Klubem vodáků Starý Kolín. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Vějíř cest Vějíř cest
  Autor: Naďa Karlická
  Náklad: 800 ks

  Neobyčejné zážitky a postřehy všímavé cestovatelky z pěti exotických zemí. Více informací
 • Nakladatelství Klika - O psech a lidech - přechod na stránku O psech a lidech
  Autor: Vlasta Rohová
  Náklad: 100 ks

  Příběh jednoho velkého přátelství mezi fenkou a její stárnoucí paní mezi paneláky pražského sídliště. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Prázdninové pohádky - přechod na stránku Prázdninové pohádky
  Autor: děti
  Náklad: 10 a 350 ks

  Kompilace pohádek od nejmladších autorů pro Městskou knihovnu Sokolov. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Mína - přechod na stránku Mína
  Autor: Miloslav Kuchař
  Náklad: 20 ks

  Kniha o kuně chované v domácnosti, určená jen pro rodinu a přátele. Více informací
 • wwww6 Title text 666
  Content text...

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2005

2004

2003

Právě se nalézáte: úvod >> doporučení z první ruky

O firmě

Když jako začínající spisovatelka vydala Věra Nosková svou první knihu, zjistila, že ačkoli autor odvede na knize největší objem práce, procenta ze zisku mu náleží více než skromná. Založila si proto vlastní vydavatelství. Pod jeho záštitou jsme vydávali i měsíčník a knihy autorů sdružených v Klubu českých skeptiků Sisyfos.

Později jsme začali pomáhat i dalším autorům, kteří se na nás obrátili, k jejich vlastní knize. Postupně jsme zvyšovali své dovednosti, možnosti a rozšiřovali své služby, až do dnešní podoby, kdy knihu doprovodíme až na pulty běžných knihkupectví. Kromě knih Věry Noskové jsme založili dvě edice – Kenyho VOLEJ, edici vodáckých publikací a knih, a edici Otevřeno, ve které vydáváme knihy knihy externím autorům. Pro velkou část z nich je to první kniha v životě, někdy i poslední, ale mnoho autorů se k nám vrací opakovaně.

Rodinné Nakladatelství Klika sídlí v soukromém bytě a nemá žádné zaměstnance, pouze externí spolupracovníky.

* * * * * * *


 
Nakladatelství Klika - Úvodní video - přehrát video
 
 

Více informací najdete na stránce O nás

 

doporučení z první ruky

*****

Kniha Proč? - obálka

 

Pana Noska jsem poznala během literární soutěže jako velice příjemného a ochotného člověka, takže když jsme se rozhodla vydat vlastní knihu, obrátila jsem se na něj. Z čisté neznalosti jsem mu poslala rukopis ve stavu, za který se dodnes stydím. Nejen že mi ho - obrazně řečeno - nehodil na hlavu, ale obratem mi ho poslal upravený do formy, se kterou se dalo pracovat.  

O vydávání knih jsem nevěděla vůbec nic. Pan Nosek - krom toho, že na rukopisu odváděl neuvěřitelné množství práce (i té, kterou jsem, jak už teď vím, měla udělat já) mi trpělivě odpovídal i na ty nejhloupější otázky a naučil mě spoustu věcí, což rozhodně nebyla jeho povinnost a i za tohle mu chci poděkovat.

Spolupráce s panem Noskem je skvělá - radí poctivě a s opravdovým zájmem, na knize mu skutečně záleží. Vážím si i toho, že při konečné úpravě dokázal na některé mé návrhy říct, že nejsou dobré a poslat lepší. Pokaždé měl pravdu.

Panu Noskovi patří můj upřímný dík a obdiv za nevšední profesionalitu a přístup k zákazníkovi, celé období přípravy knihy bylo nesmírně zajímavým a příjemným zážitkem. Dokonalost hotové knihy, která je především jeho zásluhou, mi doslova vyrazila dech.

Nakladatelství Klika doporučuji každému, kdo chce mít z výsledku své zakázky opravdovou radost a jistotu, že bude hotová včas a naprosto perfektně.

Barbora Dvorecká, 2015, autorka knihy Doteky života

*****

Kniha Proč? - obálka

 

Děkuji paní Věře Noskové (jejíž knihy obdivuji) a panu Jiřímu Noskovi (jehož nadšení pro tvorbu je přímo nakažlivé) za to, že mi umožnili, abych si splnila svůj sen a přivedla na svět svoje „literární miminko“.
O vydávání knih nevím téměř nic, takže jsem se nechala vést radami pana Noska a moje kniha vykoukla z šuplíku jen díky jeho laskavému a trpělivému přístupu. Je to neuvěřitelné, ale během tří měsíců telefonování a mailování, kdy jsme ladili naše představy o písmu, obálce a  konečné podobě díla, knihy nakonec vyšla a já z ní mám obrovskou radost. Musím říct, že jsem měla opravdu Kliku.

Ivana Daňhelová, 2015, autorka knihy Hořké prázdniny

*****

Kniha Proč? - obálka

 

Psala jsem knihu téměř tři roky. Je to takové mé dětátko a hledala jsem vhodného porodníka. A jelikož jsem rodila poprvé, potřebovala jsem někoho zkušeného, trpělivého a lidského. Zadala jsem do vyhledavače nakladatelství a zobrazilo se mi spousta odkazů. A zasáhla intuice. Vybrala jsem si malé nakladatelství KLIKA.
Poprosila jsem pana Noska o osobní schůzku. Sympatie, a já věděla, že můj rukopis je ve správných rukou. Celou dobu mi ochotně odpovídal na mé otázky, naučil něco ze spisovatelské a grafické hantýrky, a především mě nesmírně dojal návrhem na obálku knihy. Profesionál s velkým P .Ráda bych se zmínila také o paní Věře Noskové.
Již při první schůzce jsem věděla, že je to má tzv.krevní skupina. Staly se z nás přítelkyně. Moc si vážím toho jak mi knihu upravila  - má neobyčejný talent na psaní.
Přečetla jsem všechny její knihy. Pro ty, kteří stále váhají s volbou doporučuji nakladatelství KLIKA jak z profesionální, tak i  z lidské stránky.
Porodili jsme společně.
Ještě jednou děkuji.


Martina Gogeisslová, 2015, autorka knihy Proč?

*****

Kniha Portrét a hlava - obálka

Název nakladatelství Klika může znamenat pro vás, kteří se chystáte vkročit do světa knih, dva významy:
1) vystihuje symbolickou dveřní kliku, za kterou musíte vzít, aby se vám otevřely dveře do světa plného písmenek, obrázků, pocitů a šustícího papíru, střídajícího ovzduší naplněného čerstvou tiskařskou barvou, kterou tak milujeme a proto tak rádi k novým knihám čicháme... (jedna paní mi napsala, že střídavě mou knihu čte a čichá, až ji manžel musel upozornit, že knihy jsou pouze na čtení... :).
2) název nakladatelství může znamenat, že jste prostě jen měli štěstí (kliku), že jste na ně narazili a byli jste pěkně za ručičku vedeni až k finální podobě, a to vytištěné knize.

Pro mě osobně je pan Jiří Nosek zpodobněním a sloučením obou významů tohoto jednoho slova a musím poděkovat za trpělivé vedení a spoluvytvoření knihy tak, aby byla nachystána pro tisk a následnou distribuci, kterou taktéž zajistil. Výroba knihy zahrnuje desítky “maličkostí” na které nejste připraveni a o kterých vlastně ani nevíte.  Proto se vždy obraťte na odborníka jako je on, který vám radami i pomocnou rukou dokáže vyjít vstříc při vydání vaší vlastní knihy. Pro mě to bylo splnění a zhmotnění dětského snu. Jelikož mám dobré recenze nejen na obsah a grafické uspořádání, ale i na zpracování celé knihy, tak další kniha bude opět pod jejich vlajkou. A proto vám toto nakladatelství vřele doporučuji, pokud chcete mít knihu na špičkové úrovni a nechcete se za ni stydět.

Ing. Martin Ševčík, Fryšták, 2015, autor knihy Portrét a hlava

*****

obálka knihy Jan Žák - Život na lyžích aneb lyžování pod drobnohledem

Můj šestý smysl mi vnuknul nápad zadat vydání knížky „Život na lyžích“ nakladatelství KLIKA. Udělal jsem dobře: Způsob financování je oproti jiným nakladatelstvím výrazně levnější, spolupráce s panem Noskem je výborná a zajištění distribuce je pro normálního smrtelníka velkou pomocí.
Pokud budu mít dost síly napsat ještě další knížku, obrátím se určitě na nakladatelství KLIKA a budu se těšit na velice solidní přístup pana Noska ke spolupráci.

Ing. Jan Žák, Strakonice, 2015, autor knihy Život na lyžích

*****

Nakladatelství Klika - Půlstoletí Volného národa - přechod na stránku

Blížilo se 50.výročí nepřetržité činnosti našeho oddílu Volný národ. Přemýšlel jsem o ústředním dárku k tomuto výročí a protože mám za kamaráda Jendu Jeňýka Valeše, napadlo mě vydat k tomuto výročí malou brožurku o činnosti našeho oddílu. Jeňýk s tím již nějaké zkušenosti má a tak jsem ho umluvil a on mi slíbil, že něco napíše. Zároveň mi doporučil, abych se obrátil s vydáním knížky na Jiřího Píga Noska. Učinil jsem tak a jsem přesvědčený, že to byla správná volba. Jirka mi radil, povzbuzoval a výsledný efekt je ten, že dnes 19.2.2015 mám v pokoji naskládáno 300 vynikajících knížek s názvem Půlstoletí Volného národa. Jirkovi moc děkuji a obdivuji jeho přehled a klid. Vřele doporučuji nakladatelství KLIKA.

Jaromír Prach - Zekke, Holýšov, 2015, zadavatel
knihy Půlstoletí Volného národa

*****

Nakladatelství Klika - Pavel Talaš - Klíč ke snům - přechod na stránku Nakladatelství Klika - Pavel Talaš - Týdeník kreslíře - přechod na stránku

U vydavatelství KLIKA jsem si nechal vydat zatím dvě knížky, a pokud přijde čas na další, určitě neoslovím nikoho jiného. S Jirkou Noskem se znám už pár let a na spolupráci s ním si nemůžu v nejmenším stěžovat. Vyslechne, navrhne, změní, upraví a mám ten dojem, že má z každé nové knížky stejnou radost, jako autor.

Pavel Talaš - autor brožur Klíč ke snům a Týdeník kreslíře

*****

Nakladatelství Klika - Martin Kučera - Očima neviditelných - přechod na stránku Nakladatelství Klika - Martin Kučera - Tma není jen černá - přechod na stránku Nakladatelství Klika - Martin Kučera - Kudy chodí štěstí - přechod na stránku

Jakožto jeden z mnoha dalších bezejmenných autorů, které přemohla touha nechat po sobě tady na zemi nějaký otisk (v našem případě několik stránek potištěných zpravidla slovy), mohu vám dalším vřele doporučit kliku od dveří pana Noska. Já jsem na stejné dveře zaklepal už potřetí, což se dá vysvětlit pouze dvěmi způsoby. Buďto jsem dočista ztratil orientaci v prostoru a motám se pořád dokola v kruhu, nebo jsem byl natolik spokojený s kvalitou odvedené práce, že mě ani nenapadlo hledat jinou alternativu. (Bé) je správně. Ano, musím opravdu smeknout a připojit se ke stále se rozrůstající frontě spokojených zákazníků. Osobně bych rád vyzdvihnul krom už několikrát zde zmiňované profesionality i onu lidskou rovinu. Několikrát jsme se s panem Noskem v jedné z nuselských restaurací setkali a vždy se jednalo o setkání v příjemné atmosféře, takže mohu bez obav a s klidným svědomím jeho služby doporučit i ostatním. Někdo by mohl namítnout, vždyť mu za to platíte, proč by tedy neměl být příjemný, ale věřte či ne, nebývá to pokaždé pravidlem. Ono když tu knížku párkrát překopete, protože to vždycky nejde tak, jak bychom napoprvé chtěli a něco přesahuje přes tiskové rozmezí a něco se nevejde na jednu stránku a něco se nám líbí včera víc než dneska, ono je to někdy pěkné psycho. Takže to není jenom o penězích, být příjemný. Závěrem chci tedy všechny potencionální nadějné tvůrce ujistit, že není důvod k obavám svěřit své dílko do rukou tohoto malého nakladatelství. Patrně se nikomu nepodaří dostat jej do širšího povědomí, jelikož knižní trh je už takhle značně přesycen, ale daleko důležitější je vnitřní uspokojení, které nám přinese. A kdo ví, možná se na někoho usměje i trocha toho pověstného štěstí a bude mít kliku. Tedy přeji vám trochu štěstí s knihami a hodně v životě.

Martin Kučera - autor knih Očima neviditelných (2011),
Tma není jen černá (2013) a Kudy chodí štěstí (2015)

*****

Nakladatelství Klika - Stanislav Kubín - Ponorná řeka - přechod na stránku Nakladatelství Klika - Stanislav Kubín - Čtyřiatřicet zamyšlení - přechod na stránku Nakladatelství Klika - Stanislav Kubín - Dopisy člověku Nathanielovi - přechod na stránku

Může to znít jako klišé, floskule – račte si vybrat – když se někomu uprostřed problémů a nesnází, přece jenom něco poštěstí a řekne se – „tak přeci jen měl kliku." Mně se takto poštěstilo, když jsem pro své knížky jako ilustrátora získal malíře Štefana Škapíka. A tou „třešničkou na dortu" (ejhle, zase floskule!) je navázání spolupráce s vydavatelstvím, které vydalo mé tři poslední knihy – Ponorná řeka, Čtyřiatřicet zamyšlení, Dopisy člověku Nathanielovi. Čili – dá se říci, že mám kliku. Je tomu tak – dobrou, spolehlivou a seriózní kliku. Vlastně KLIKU – dobré, spolehlivé a seriózní vydavatelství KLIKA.

Stanislav Kubín - Liberec, 2015 - autor knih Ponorná řeka 2010),
Čtyřiatřicet zamyšlení (2012) a Dopisy člověku Nathanielovi (2015)

*****

Nakladatelství Klika - Čas divokých malin - přechod na stránku Nakladatelství Klika - Taťána Hlocká - Jedu na Ukrajinu - přechod na stránku

Ještě před více než rokem jsem o vydávání knížek nevěděla zhola nic. Dnes mám u nakladatelství Klika vydané dvě knížky. Po předchozích zkušenostech při hledání nakladatele, mohu dnes mluvit jen o spokojenosti. Vše, co se domluví, platí. Vyhovuje mi, že mám přehled o všem – od předání textu, až po vytištěnou knihu. Být ve stáji profesionálů je fajn a jako bonus je mi velkou ctí, že mohu vydávat u skvělé spisovatelky Věry Noskové.

Taťána Hlocká, Staré město p. Sn.,2014, autorka knih
Čas divokých malin a Jedu na Ukrajinu.

*****

Nakladatelství Klika - Vlaďka Rinágelová - Hladina s lekníny - přechod na stránku

Velmi děkuji panu Noskovi za jeho profesionální přístup při realizaci vydání mé první knihy. Jako začínající autorka oceňuji jeho trpělivost a cit při jednání s úplným laikem. Nikdy jsem si nemyslela, že lze knihu vydat v tak krátké době a za velmi příznivou cenu, aniž bych se setkala s nakladatelem.Též velmi děkuji za provedení korekce. Nakladatelství „Věra Nosková – Klika“ vřele doporučuji všem autorům a hlavně těm začínajícím. Pan Nosek mi velmi pomohl se splněním mého snu a jeho zásluhou se dnes těším ze sbírky básní Hladina s lekníny. A pokud se mi poštěstí a navštíví mě inspirace, s jistotou vím, kdo mi vydá další knihu. Přeji vše dobré a díky za spolupráci.

Vlaďka Rinágelová, Srbeč, 2014, autorka knihy Hladina s lekníny.

*****

 Nakladatelství Klika - Jan Valeš - Holýšov v nejstarší fotografii - přechod na stránkuNakladatelství Klika - Jan Valeš - Holýšov v dobové fotografii 1938 - 1945 - přechod na stránkuNakladatelství Klika - Jan Valeš - Holýšov v dobové fotografii 1946 - 1968 - přechod na stránku

Nastrkat písmenka pěkně jedno za druhým na monitor počítače není asi problém. Naskenovat staré a upatlané fotky není také problém. Problém je v tom, když chce člověk z upatlaných fotek udělat méně upatlané a z toho všeho sestavit knihu. A tady jsem si nechal poradit od kamarádů z vydavatelství Avalon a oslovil Jirku „Píga“ Noska. Byl to jeden z nejlepších a nejšťastnějších kroků v mém životě. Především jeho zásluhou jsou na světě již tři knihy, které sice nemají celostátní význam, ale v regionálním významu byly mimořádně úspěšné a prakticky ihned zmizely z prodejních pultů. Za úspěchem stojí především práce Jirky, který dokázal vtisknout celé knize tvář, vlastními nápady knihu oživit a v neposlední straně překopat tu hromadu textu a fotodokumentace do tvaru, v jakém ji „schroupaly“ tiskařské stroje. Jirko, děkuji!

Jan Valeš, Holýšov, 2014, autor tří knih Holýšov ve fotografii

*****

Nakladatelství Klika - Ella Noel - Na křídlech anděla - přechod na stránku

 Děkuji panu Noskovi za skvělou spolupráci při vydání mé první knihy. Díky jeho pomoci, radám a připomínkám vše prošlo hladce a kniha je na světě. Jsem moc ráda, že jsem se obrátila na jeho nakladatelství a vřele ho doporučuji ostatním, stejně tak i já s ním hodlám spolupracovat na svých dalších knihách.

Ella Noel, Koněšín, 2014, autorka knihy Na křídlech anděla

*****

Nakladatelství Klika - Martina Dušková - Srozumění - přechod na stránku

Velmi ráda a upřímně bych všem autorům, kteří se právě rozhodují, kde vydat svoje literární dílka, doporučila - " Nakladatelství Věra Nosková - Klika ". Já sama jsem to v září udělala a nelituji. Dnes už mám já i moji přátelé v rukou pokřtěnou sbírku básní Srozumění. Mám jen pozitivní hodnocení - všechno jsem domlouvala mailem a telefonicky s velmi příjemným a vstřícným panem Jiřím Noskem. Spolupráce s ním byla skvělá, byl vždy ochotný poradit a pomoci a výsledkem je sbírka podle mých představ. Takže z mojí strany velké DOPORUČUJI!

Martina Dušková, Ronov n. D., 2014, autorka knihy Srozumění

*****

Nakladatelství Klika - Jaroslava Janečková - Vypravuj o Africe, mami - přechod na stránku

Spolupráci s nakladatelstvím Klika mohu na základě vlastní zkušenosti jednoznačně doporučit. Pan Jiří Nosek, grafik a fotograf, mi provedl předtiskovou přípravu a zajistil tisk mé knížky. Má zkušenosti a ve své práci se vyzná. Pracuje seriózně, rychle a se snahou o co nejlepší výsledek. S knížkou, která tak vznikla, jsem spokojená.

Jaroslava Janečková, Pardubice, 2014, autorka knihy Vypravuj o Africe, mami

*****

Nakladatelství Klika - Naďa Karlická - Vějíř cest - přechod na stránku

Děkuji za dobře míněné rady paní Věře Noskové a Jiřímu Noskovi. Mají zkušenosti s vydáváním knih, proto uděláte dobře, když jejich rady budete respektovat. Přinese vám to radost z hotového díla, jako mně.

Bc. Naďa Karlická, Ondřejov, 2014, autorka knihy Vějíř cest

*****

Nakladatelství Klika - Vávlav Kahoun - Šestnáct ročníků srandy - přechod na stránku

Velké  a upřímné díky patří  panu Noskovi a vydavatelství Klika za jejich lidský a profesionální přístup ke mně jako člověku, který dostal nápad vydat knihu a vůbec neměl představu, co to obnáší. Navíc se hned pustil do kombinace textu, fotografií rozdílné a leckdy hrůzné kvality s popisky a kreslených ilustrací. A ještě do ne zcela typického rozměru knihy. A přes všechna tato úskalí pan Nosek proplul bez jediného zaváhání. Děkuji za jeho neskonalou trpělivost, profesionální úpravu fotek a jeho osobní nápady, které mne často vyvedly ze slepých uliček, když jsem vnitřně věděl, že to ještě není ono, ale nevěděl, jak to upravit. Pokud se chystáte na podobný bláznivý nápad i vy, pak vězte, že vydavatelství Klika a osoba pana Noska jsou tou nanejvýše vhodnou volbou.

Ing. Václav Kahoun, St. Kolín, 2014, autor knihy Šestnáct ročníků srandy

*****

Nakladatelství Klika - Daniela Pichertová - Z každého růžku trošku - přechod na stránku

Všem autorům knih a obzvláště autorům začínajícím doporučuji své dílo svěřit panu Noskovi, tak jako jsem to učinila já. Pan Nosek si poradil s mojí ,,českoslovenštinou",  všechny jeho připomínky byly vždy opodstatněné a spolupráce s ním byla moc příjemná. Mou další knihu určitě opět svěřím do jeho odborné péče, protože jeho práce je pro mne zárukou kvality po všech stránkách. Už teď se těším na další spolupráci s ním.

Daniela Pichertová, Podbořany, 2014, autorka knihy Z každého růžku trošku

*****

 Nakladatelství Klika - Vlasta Rohová - Myšlenky moudrých - přechod na stránkuNakladatelství Klika - Vlasta Rohová - O psech a lidech - přechod na stránku

Letos jsem si koupila  moc zajímavou knížku spisovatelky Věry Noskové, kde na poslední stránce bylo sdělení, že pro sebe i další autory založila minifirmu a vydá autorům jejich výtvory i v menším počtu výtisků za rozumnou cenu. Moje vnučky mne přesvědčily, že mám využít úspory na pohřeb ke splnění svého přání. V průběhu několika týdnů jsem prožívala nádherný tvůrčí pocit, kdy pod vedením přísného a moudrého editora jsme prostřednictvím netu vytvářeli roztomilou knížečku kabelkového formátu s velmi hutným obsahem. Pan Jiří Nosek pečlivě "vyzobal" z textu chybičky, pracně musel ladit vazbu textu na odkazy uváděné v rejstříku, vymyslel vtipný námět na obal až se po měsíci vyklubala kouzelná knížečka - zatím dělá radost přátelům, kteří jsou autorkami  obdarováni k jmeninám či narozeninám, anebo jen tak při návštěvě místo bonboniery nebo lahvinky.  A tak Nakladatelství Věra Nosková - Klika v této nevlídné a necitlivé době přináší mnoha lidem jen pohodu, a proto vřele doporučujeme využít jejich služeb.

JUDr. Vlasta Rohová, Praha, 2014, autorka knih
Myšlenky moudrých a O psech a lidech

*****

Nakladatelství Klika - Libor Studnička - Veršování o postavení a stání - přechod na stránku

Nikdy bych nevěřil, že lze vydat knihu, aniž bych musel jedinkrát navštívit "svého vydavatele" Ale u Kliky je tato služba zřejmě samozřejmostí, knížka mi vyšla přesně dle mých představ a tím si získali můj obdiv a nesmírnou důvěru. Kdykoliv se mi naskytne příležitost, opět se obrátím výhradně na Kliku.

Ing. Libor Studnička, Týn n. Vlt., 2013, autor knihy Veršování o postavení a stání

*****

Nakladatelství Klika - Blanka ježková - Poselství náčelníka Dana George - přechod na stránku

Rozhodla jsem se přeložit knihu, dovezenou ze zahraničí. Zakoupila jsem práva na překlad od zahraničního vydavatele a sháněla české nakladatelství, které by ji vydalo. Procenta z výtisku u velkých nakladatelů byla pro mě jako překladatelku ovšem tak nevýhodná, že jsem se rozhodla vydání knihy financovat sama.

Oslovila jsem Nakladatelství Klika a s jejich prací jsem byla velmi spokojená. Jiří Nosek, syn paní Noskové, byl velice vstřícný, pohotový v řešení mých požadavků a také šikovný grafik. Dnes je kniha úspěšně na pultech a já moc děkuji za úžasnou spolupráci!

Mgr. Blanka Ježková, Brno, 2013, překladatelka a česká vydavatelka
knihy Poselství náčelníka Dana George

*****

Nakladatelství Klika - Magdalena Strnadová - Její strašně krásný život - přechod na stránku

S tímto nakladatelstvím se mi spolupracovalo moc dobře, trpělivost, vstřícnost, takže moje spokojenost. Pokud budu chtít napsat další knihu, nebudu váhat ji nakladatelství nabídnout k vydání.

Magdalena Strnadová, Brno, 2013, autorka knihy Její strašně krásný život