Nakladatelství Klika - Vydejte si knihu u nás - grafika

 
Edice Otevřeno - grafika

Vydat knihu lze několika způsoby. Prvním je najít vlastní nakladatelství, to se ale většině autorů nepoštěstí. Druhým je spolehnout se zcela na vlastní síly, což je z více důvodů velice riskantní. Třetí cestu nabízí naše edice Otevřeno, kterou jsme vytvořili na míru začínajícím a šetrným autorům.

Porovnejte výhody a nevýhody všech tří způsobů.

 
 • Nakladatelství Klika - Trosečníci řek - přechod na stránku Trosečníci řek
  Autor: 10 autorů
  Náklad: 2000 ks

  Šestnáct nejlepších vodáckých povídek ze druhého ročníku literární soutěže Kenyho VOLEJ. Jednou z autorek je i Věra Nosková. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Šestnáct ročníků srandy - přechod na stránku Šestnáct ročníků srandy
  Autor: Václav Kahoun
  Náklad: 500 ks

  Shrnutí a dokumentace šestnácti ročníků kostýmovaného "Závodu vetránů", pořádaného Klubem vodáků Starý Kolín. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Vějíř cest Vějíř cest
  Autor: Naďa Karlická
  Náklad: 800 ks

  Neobyčejné zážitky a postřehy všímavé cestovatelky z pěti exotických zemí. Více informací
 • Nakladatelství Klika - O psech a lidech - přechod na stránku O psech a lidech
  Autor: Vlasta Rohová
  Náklad: 100 ks

  Příběh jednoho velkého přátelství mezi fenkou a její stárnoucí paní mezi paneláky pražského sídliště. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Prázdninové pohádky - přechod na stránku Prázdninové pohádky
  Autor: děti
  Náklad: 10 a 350 ks

  Kompilace pohádek od nejmladších autorů pro Městskou knihovnu Sokolov. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Mína - přechod na stránku Mína
  Autor: Miloslav Kuchař
  Náklad: 20 ks

  Kniha o kuně chované v domácnosti, určená jen pro rodinu a přátele. Více informací
 • wwww6 Title text 666
  Content text...

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2005

2004

2003

Právě se nalézáte: chci vydat knihu >> výrobní postup

O firmě

Když jako začínající spisovatelka vydala Věra Nosková svou první knihu, zjistila, že ačkoli autor odvede na knize největší objem práce, procenta ze zisku mu náleží více než skromná. Založila si proto vlastní vydavatelství. Pod jeho záštitou jsme vydávali i měsíčník a knihy autorů sdružených v Klubu českých skeptiků Sisyfos.

Později jsme začali pomáhat i dalším autorům, kteří se na nás obrátili, k jejich vlastní knize. Postupně jsme zvyšovali své dovednosti, možnosti a rozšiřovali své služby, až do dnešní podoby, kdy knihu doprovodíme až na pulty běžných knihkupectví. Kromě knih Věry Noskové jsme založili dvě edice – Kenyho VOLEJ, edici vodáckých publikací a knih, a edici Otevřeno, ve které vydáváme knihy knihy externím autorům. Pro velkou část z nich je to první kniha v životě, někdy i poslední, ale mnoho autorů se k nám vrací opakovaně.

Rodinné Nakladatelství Klika sídlí v soukromém bytě a nemá žádné zaměstnance, pouze externí spolupracovníky.

* * * * * * *


 
Nakladatelství Klika - Úvodní video - přehrát video
 
 

Více informací najdete na stránce O nás

 

výrobní postup

Výroba knihy má dvě hlavní fáze – přípravu tiskových podkladů (grafiku) a tisk. Do kalkulace je zahrnuta cena obou fází, a také DPH. Zahrnuta nebývá volitelná korektura, ilustrátor, obrázky ani doprava z tiskárny, jejíž trasu si zpravidla upřesňujeme až na závěr.

Nejdříve je potřeba určit vlastnosti stránky (velikost a druh písma, velikost okrajů apod. Pak se do tohoto formátu graficky převede (tzv. "vysází" nebo "zalomí") zbytek textu, přidá číslování stránek, tiráž, ISBN atd. Vytvoříme obálku a až konečnou podobu schválíte, odešle se vše do tiskárny.

Podrobněji by měl postup vypadat takto:

 • Vy zadáte údaje pro kalkulaci a my vám ji vypracujeme, případně s vámi nejdříve upřesníme údaje, ve kterých si nejste jisti.

 • Pokud souhlasíte s cenou a chcete zakázku realizovat, dodáte všechny potřebné materiály (konečnou podobu textu, obrázky apod.) a zaplatíte zálohu, zpravidla 5000 Kč.

 • My vám zašleme návrh stránky, který přizpůsobujeme, dokud nejste spokojeni. Pak pracujeme na zbytku knihy, celý proces s vámi průběžně konzultujeme a posíláme náhledy stran. Proces může a nemusí zahrnovat odbornou korekturu i redakturu, která je placena zvlášť. Zákazník si může korekturu obstarat sám.

 • Když je hotovo, zašleme vám tiskové PDF ke kontrole a schválení. V tu chvíli se platí zbytek ceny zakázky. Jakmile peníze dorazí na náš účet, okamžitě odesíláme knihu do zvolené tiskárny.

 • Když je vytisknuto, vyzvednete si hotové knihy nebo vám budou doručeny přepravní službou. Náklady pod 500 kusů dokáže digitální tiskárna zhotovit za týden (v podzimní sezóně až tři týdny, pozor!), někdy s příplatkem i dříve. Náklady od 500 kusů výš zhotovuje ofsetová tiskárna za 3–6 týdnů podle vytíženosti provozu. Pozor, počet knih i cena tisku se na ofsetu může od objednávky lišit až o 4 %. Pokud si přejete knihu prodávat přes běžná knihkupectví, cestou z tiskárny se knihy zavezou k distributorům. Zbytek vám bude doručen domů nebo na místo, které určíte, dokud některý distributor nepožádá o "přídavek".

 • Tomu, kdo distribuuje "přes nás" pak posíláme zisk z prodaných knížek a z něj si za administrativu strháváme pouhých 10 %. Distributoři posílají podíl na tržbách každý jinak, proto posíláme peníze vždy po dosažení zákazníkem nastavené hodnoty.

Pokud máte data v jiném formátu, kontaktujte nás a my je zkusíme převést.

Další podrobnosti Vám vysvětlíme na přímý dotaz. Můžete využít třeba náš kontaktní formulář.