Nakladatelství Klika - Vydejte si knihu u nás - grafika

 
Edice Otevřeno - grafika

Vydat knihu lze několika způsoby. Prvním je najít vlastní nakladatelství, to se ale většině autorů nepoštěstí. Druhým je spolehnout se zcela na vlastní síly, což je z více důvodů velice riskantní. Třetí cestu nabízí naše edice Otevřeno, kterou jsme vytvořili na míru začínajícím a šetrným autorům.

Porovnejte výhody a nevýhody všech tří způsobů.

 
 • Nakladatelství Klika - Trosečníci řek - přechod na stránku Trosečníci řek
  Autor: 10 autorů
  Náklad: 2000 ks

  Šestnáct nejlepších vodáckých povídek ze druhého ročníku literární soutěže Kenyho VOLEJ. Jednou z autorek je i Věra Nosková. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Šestnáct ročníků srandy - přechod na stránku Šestnáct ročníků srandy
  Autor: Václav Kahoun
  Náklad: 500 ks

  Shrnutí a dokumentace šestnácti ročníků kostýmovaného "Závodu vetránů", pořádaného Klubem vodáků Starý Kolín. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Vějíř cest Vějíř cest
  Autor: Naďa Karlická
  Náklad: 800 ks

  Neobyčejné zážitky a postřehy všímavé cestovatelky z pěti exotických zemí. Více informací
 • Nakladatelství Klika - O psech a lidech - přechod na stránku O psech a lidech
  Autor: Vlasta Rohová
  Náklad: 100 ks

  Příběh jednoho velkého přátelství mezi fenkou a její stárnoucí paní mezi paneláky pražského sídliště. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Prázdninové pohádky - přechod na stránku Prázdninové pohádky
  Autor: děti
  Náklad: 10 a 350 ks

  Kompilace pohádek od nejmladších autorů pro Městskou knihovnu Sokolov. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Mína - přechod na stránku Mína
  Autor: Miloslav Kuchař
  Náklad: 20 ks

  Kniha o kuně chované v domácnosti, určená jen pro rodinu a přátele. Více informací
 • wwww6 Title text 666
  Content text...

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2005

2004

2003

Právě se nalézáte: naše produkce >> edice Otevřeno >> Ponorná řeka

O firmě

Když jako začínající spisovatelka vydala Věra Nosková svou první knihu, zjistila, že ačkoli autor odvede na knize největší objem práce, procenta ze zisku mu náleží více než skromná. Založila si proto vlastní vydavatelství. Pod jeho záštitou jsme vydávali i měsíčník a knihy autorů sdružených v Klubu českých skeptiků Sisyfos.

Později jsme začali pomáhat i dalším autorům, kteří se na nás obrátili, k jejich vlastní knize. Postupně jsme zvyšovali své dovednosti, možnosti a rozšiřovali své služby, až do dnešní podoby, kdy knihu doprovodíme až na pulty běžných knihkupectví. Kromě knih Věry Noskové jsme založili dvě edice – Kenyho VOLEJ, edici vodáckých publikací a knih, a edici Otevřeno, ve které vydáváme knihy knihy externím autorům. Pro velkou část z nich je to první kniha v životě, někdy i poslední, ale mnoho autorů se k nám vrací opakovaně.

Rodinné Nakladatelství Klika sídlí v soukromém bytě a nemá žádné zaměstnance, pouze externí spolupracovníky.

* * * * * * *


 
Nakladatelství Klika - Úvodní video - přehrát video
 
 

Více informací najdete na stránce O nás

 

Ponorná řeka

Nakladatelství Klika - Ponorná řeka

Autor:

Stanislav Kubín

Rok vydání:

2010

Náklad:

500 ks

Formát:

108 x 205 mm

Barva:

obálka (4/0)

Počet stran:

140

Vazba:

V2

DPC:

159.- Kč

Kontakt pro objednání knihy: Stanislav Kubín, kubin.stanislav(zavináč)volny.cz

V pořadí již několikátá sbírka básní zkušeného českého spisovatele Stanislava Kubína.

Svou předmluvu k básnické sbírce Stanislava Kubína uvodil básníkův dlouholetý přítel Alfred Strejček Holanovou citací „Jen klečíme-li, životní velikosti nabýváme". Ano, pokora před absolutnem je součástí autorovy osobnosti. Rázný a asertivní v životě, před darem slova umlká v pokoře, která je ctností dnes, žel, dosti zanedbávanou a řada lidí ji do svého života zpovykaně nechce přijmout. V Ponorné řece, oné „pokorné knize člověčenství", otevírá Stanislav Kubín nový, zralý celek své poezie i esejistiky. Kubínovými verši proznívá i nota pokorné a tiché lásky k jeho blízkým, zejména vnoučatům. Každý máme tu svoji „malou šmudlu" a nesmírně bych si přál, aby jednu z básní ve sbírce - „Podvečerní sonatinu", četlo co nejvíce lidí, zejména pak ti, kteří pro uspěchanost našich životů si nenajdou čas k vyprávění pohádek i příběhů svým dětem a vnoučatům. Jak často také ve svých modlitbách škemráme o odpuštění, neschopni sami odpustit.."

Publicista RNDr. Lubomír Braný ve své recenzi m.j. říká : Mohl bych dál citovat autorovy myšlenky, protože je mnoho krásného co napsal a to nejen ve sbírce „Ponorná řeka". Věřím, že s verši a texty Stanislava Kubína to je tak, jak on píše o vzpomínkách : jako ty kamínky v potoce mohou řezat a bodat do bosých nohou. Ale řeka času je obrousí do hladkých valounků, které už nebodají, neřežou a my si je dokonce začneme uchovávat na památku. Pro mne tak to je už v okamžiku, kdy Kubínovy verše čtu.

 

Recenze PhDr. Olgy Nytrové a RNDr. Lubomíra Braného

Alfred Strejček o knize "Ponorná řeka"

Další recenze a reference

Bibliografie

O autorovi

Recenze O. Nytrové na knihu Oblouk návratu

*******

Bibliografie

*

Dotýkání

1999, Nakladatelství Rubato, Hostiné

*

Čas zastavení- čas Perseid

2002, Nakladatelství Blahoslav, Praha

*

Klečící Bůh

2004, Nakladatelství Do-TISK, Česká Lípa

*

Oblouk návratu

2006, Nakladatelství Oftis, Ústí n. Orlicí

*

Promluvy k umění

(neprodejná bibliofilie)

2007, Nakladatelství Josef Vinklát, Liberec

*

Ponorná řeka

2010, Nakladatelství Věra Nosková, Praha

*

Čtyřiatřicet zamyšlení

2012, Nakladatelství Věra Nosková, Praha

*

Dopisy člověku Nathanielovi

2015, Nakladatelství Jiří Nosek - Klika, Praha

*******

 

O autorovi

Stanislav Kubín, básník a esejista

Ročník 1943, původním povoláním elektrotechnik, do roku 1970 příslušník vojenského letectva. Člen Obce spisovatelů a Kruhu autorů Liberecka. Publikoval od mládí, především časopisecky, již za svého pobytu na odborné škole v Brně koncem padesátých let, kde se autorsky výrazně podílel na činnosti amatérského divadelního souboru. V té době to bylo mimo celé řady scénických kompozic a skečů i spoluautorství na dramatizaci románu Jarmily Loukotkové „Navzdory básník zpívá“.

V roce 1987 bylo zúročeno jeho přátelství s Miroslavem Horníčkem zrodem cyklu pořadů „Přijďte k nám pobejt“, na které navázaly cykly „Povídání o naslouchání“, „Dotýkání“, „Doteky – plochy poznání“ a „Interview“. Na těchto pořadech se podílel s M. Horníčkem až do roku 1991 spoluautorsky a jako dramaturg. Od roku 1992 byl už jediným autorem scénářů pro tato talk show, jichž do roku 2013, kdy byla po 26 letech historie pořadů uzavřena, napsal přes 180 a drtivou většinu i moderoval. Hosty těchto kontaktních pořadů bylo celkem 156, vesměs vynikající osobnosti kultury, umění, publicistiky, vědy a sportu, například Miroslav Horníček, Radovan Lukavský, Vladimír Komárek, Rudolf Pellar, Jan Petránek, Gabriela Vránová, Petr Hora - Hořejš, František Novotný, Petr Moos, Táňa Fischerová, Petr Prokop Siostrzonek, Jana Štroblová, Alfred Strejček, profesor Jiří Hlaváč a mnoho dalších.

Je autorem řady literárních pásem a kompozic (např. Lahodná vteřina, …kde i smrt je čistá, Kam chodí vítr spát), na svém autorském kontě má pět básnických sbírek : Dotýkání, Čas zastavení- čas Perseid, Klečící Bůh, Oblouk návratu a Ponorná řeka. Napsal téměř 200 esejů Epištolní a jiná zamyšlení. Výběr z těchto esejů pod názvem „Čtyřiatřicet zamyšlení, deset modliteb a jedno interwiev“ vydalo v srpnu 2012 vydavatelství Věra Nosková Praha. Na jeho tvůrčím kontě je i libreto literárně-hudební kompozice „Laudatio pro Antonína Dvořáka“, která je veřejností velmi příznivě přijímána. Je rovněž autorem desítek vernisáží výstav výtvarníků a také filozofických i polemických článků, především v církevním tisku. V poslední době sklízí úspěchy se svým autorským čtením – recitálem „Lahodná vteřina“.

Spolupracuje – sporadicky - s Českým rozhlasem (ČRo2 – Praha, pořady Dobré jitro, Nokturno nejen pro osamělé, v poslední době jako host Mikrofóra) a redakcí náboženského vysílání České televize. Nakladatel Josef Vinklát vydal v roce 2007 výbor z autorových vernisážních textů jako neprodejnou bibliofilii „Promluvy k umění“ – 30 číslovaných výtisků.

*

Alfred Strejček, herec o sbírce Stanislava Kubína "Ponorná řeka"

Pokorná řeka člověčenství…tak bych také nazval Tvou knihu veršů a promluv. Omlouvám se Stando, za parafrázování Tvého hlubinného názvu, ale najednou mi to po přečtení Tvé knihy vstoupilo do textu… Má profese a láska mne za život naplnily množstvím převzatých obrazů a metafor. Od této chvíle jsem obohacen i o ty Tvé, a také je, přiznaně, v následujících řádcích použiji. Rmut a bahno jsou jimi z našich duší vyplavovány a zůstává nejvlastnější podoba reality – tajemství a prostota. A to je očistné. Tvé sny nezemřely a prázdných dlaní se neboj. Umíš dávat a před takovými Hospodin neskrývá svou tvář. Tvé Příběhy světla jsou prozářené těmi na počátku cest. Jsou o pokoře, naslouchání a pohlazení. Bože, kam se to všechno v čase podělo… Asi jsem nebyl ve škole života dobrým žákem. Dodnes nevím…a stesk mívám jako Tvá vnučka Markétka… z nechápavých dospěláků…

Milý Stando, chtěl bych touto předmluvou pootevřít branku všem Tvým čtenářům ke Tvým veršům a úvahám. Úzká je cesta, která vede k životu a málokdo ji nalézá… protože vím, že hájemství poezie je chráněnou krajinnou oblastí, kam se vstupuje mlčky a s nemnohými. To není nákupní centrum ani výprodejní zóna. Za dobrou poezii platí autor tou nejvyšší cenou – sám sebou. A to všechno ke mně promlouvá ze Tvých veršů. Být čističem oken poezie…Ach,strach býti… napsal jedinečně E.F.Burian. S Tebou, Tvými verši a Tvými úvahami je …slast býti… A moc Ti přeji, aby stejně cítili ti,kteří onou brankou do Tvého hájemství vstoupí.