Nakladatelství Klika - Vydejte si knihu u nás - grafika

 
Edice Otevřeno - grafika

Vydat knihu lze několika způsoby. Prvním je najít vlastní nakladatelství, to se ale většině autorů nepoštěstí. Druhým je spolehnout se zcela na vlastní síly, což je z více důvodů velice riskantní. Třetí cestu nabízí naše edice Otevřeno, kterou jsme vytvořili na míru začínajícím a šetrným autorům.

Porovnejte výhody a nevýhody všech tří způsobů.

 
 • Nakladatelství Klika - Trosečníci řek - přechod na stránku Trosečníci řek
  Autor: 10 autorů
  Náklad: 2000 ks

  Šestnáct nejlepších vodáckých povídek ze druhého ročníku literární soutěže Kenyho VOLEJ. Jednou z autorek je i Věra Nosková. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Šestnáct ročníků srandy - přechod na stránku Šestnáct ročníků srandy
  Autor: Václav Kahoun
  Náklad: 500 ks

  Shrnutí a dokumentace šestnácti ročníků kostýmovaného "Závodu vetránů", pořádaného Klubem vodáků Starý Kolín. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Vějíř cest Vějíř cest
  Autor: Naďa Karlická
  Náklad: 800 ks

  Neobyčejné zážitky a postřehy všímavé cestovatelky z pěti exotických zemí. Více informací
 • Nakladatelství Klika - O psech a lidech - přechod na stránku O psech a lidech
  Autor: Vlasta Rohová
  Náklad: 100 ks

  Příběh jednoho velkého přátelství mezi fenkou a její stárnoucí paní mezi paneláky pražského sídliště. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Prázdninové pohádky - přechod na stránku Prázdninové pohádky
  Autor: děti
  Náklad: 10 a 350 ks

  Kompilace pohádek od nejmladších autorů pro Městskou knihovnu Sokolov. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Mína - přechod na stránku Mína
  Autor: Miloslav Kuchař
  Náklad: 20 ks

  Kniha o kuně chované v domácnosti, určená jen pro rodinu a přátele. Více informací
 • wwww6 Title text 666
  Content text...

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2005

2004

2003

Právě se nalézáte: naše produkce >> edice Otevřeno >> Její strašně krásný život

O firmě

Když jako začínající spisovatelka vydala Věra Nosková svou první knihu, zjistila, že ačkoli autor odvede na knize největší objem práce, procenta ze zisku mu náleží více než skromná. Založila si proto vlastní vydavatelství. Pod jeho záštitou jsme vydávali i měsíčník a knihy autorů sdružených v Klubu českých skeptiků Sisyfos.

Později jsme začali pomáhat i dalším autorům, kteří se na nás obrátili, k jejich vlastní knize. Postupně jsme zvyšovali své dovednosti, možnosti a rozšiřovali své služby, až do dnešní podoby, kdy knihu doprovodíme až na pulty běžných knihkupectví. Kromě knih Věry Noskové jsme založili dvě edice – Kenyho VOLEJ, edici vodáckých publikací a knih, a edici Otevřeno, ve které vydáváme knihy knihy externím autorům. Pro velkou část z nich je to první kniha v životě, někdy i poslední, ale mnoho autorů se k nám vrací opakovaně.

Rodinné Nakladatelství Klika sídlí v soukromém bytě a nemá žádné zaměstnance, pouze externí spolupracovníky.

* * * * * * *


 
Nakladatelství Klika - Úvodní video - přehrát video
 
 

Více informací najdete na stránce O nás

 

Její strašně krásný život

Nakladatelství Klika - Její strašně krásný život

Autor:

Magdalena Strnadová

Rok vydání:

2013

Náklad:

300 ks

Formát:

130 x 200 mm

Barva:

obálka (4/0)

Počet stran:

400

Vazba:

V2

DPC:

290.- Kč

Kniha sleduje osudy hrdinky od jejího narození až do pozdního věku, z venkova do velkých měst a její občasné potýkání s alkoholem a alkoholismem svých nejbližších. Ten jí přivodí nejednu těžkou chvíli a přivede ji až k pokusu o sebevraždu. Staví do kontrastu stereotypy bývalého režimu a svobodu, kterou přinesl rok 89. Ukazuje, kam až mohou zajít příbuzenské vztahy a jak se jimi člověk může nechat srazit až na dno, a že cesta zpět může vést přes tvůrčí činnost.

Pár slov autorky:

Bude mi 60let,
před časem jsem dostala doslova nutkání napsat knihu, spíše jen takovou úvahu nad svým životem. Sedla jsem k počítači a psala a psala, bez konceptu, bez poznámek, prostě, jak se říká, z jedné vody načisto. Nepřemýšlela jsem nad úpravou, pravopisem, nebylo to pro mně podstatné. Záleželo mi spíš na myšlence, pocitu a na sdělení. Co se nestalo, vznikla zatím ještě ne kniha, která měla skoro 400 stran. Nechtěla jsem v žádném případě, aby zůstala jen tak v šuplíku. Nabídla jsem syrové, neupravené stránky různým nakladatelstvím. Co se nestalo? Zájem měla všechna, já jsem neváhala a poslala jsem stránky pražskému nakladatelství paní Věry Noskové. Proč? V televizi jsem viděla dokument o této ženě a bylo rozhodnuto. Nastala mravenčí práce, dát knihu dohromady tak, aby čtenáři porozuměli a zároveň pochopili, oč mi vlastně jde a to se povedlo. Kniha vyšla, na dnešním trhu má docela úspěch, udělali jsme i dotisk. No a já se chystám napsat druhý díl, volné pokračování. Opět s tímto nakladatelstvím.

Dodatek: Manžel si knihu stačil přečíst, po krátké době zemřel. Všichni, kdo knihu četli a se kterými jsem mluvila, byly knihou překvapeni i šokováni. Až se vše po smrti mého manžela usadí a „ozubená kolečka” opět do sebe zapadnou tak, jak mají, jdu do toho opět s tímto nakladatelstvím, jmenovitě s panem Jiřím Noskem, synem Věry Noskové. A doufám, že najdu možná i sponzora…

Magdalena Strnadová, BRNO