Nakladatelství Klika - Vydejte si knihu u nás - grafika

 
Edice Otevřeno - grafika

Vydat knihu lze několika způsoby. Prvním je najít vlastní nakladatelství, to se ale většině autorů nepoštěstí. Druhým je spolehnout se zcela na vlastní síly, což je z více důvodů velice riskantní. Třetí cestu nabízí naše edice Otevřeno, kterou jsme vytvořili na míru začínajícím a šetrným autorům.

Porovnejte výhody a nevýhody všech tří způsobů.

 
 • Nakladatelství Klika - Trosečníci řek - přechod na stránku Trosečníci řek
  Autor: 10 autorů
  Náklad: 2000 ks

  Šestnáct nejlepších vodáckých povídek ze druhého ročníku literární soutěže Kenyho VOLEJ. Jednou z autorek je i Věra Nosková. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Šestnáct ročníků srandy - přechod na stránku Šestnáct ročníků srandy
  Autor: Václav Kahoun
  Náklad: 500 ks

  Shrnutí a dokumentace šestnácti ročníků kostýmovaného "Závodu vetránů", pořádaného Klubem vodáků Starý Kolín. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Vějíř cest Vějíř cest
  Autor: Naďa Karlická
  Náklad: 800 ks

  Neobyčejné zážitky a postřehy všímavé cestovatelky z pěti exotických zemí. Více informací
 • Nakladatelství Klika - O psech a lidech - přechod na stránku O psech a lidech
  Autor: Vlasta Rohová
  Náklad: 100 ks

  Příběh jednoho velkého přátelství mezi fenkou a její stárnoucí paní mezi paneláky pražského sídliště. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Prázdninové pohádky - přechod na stránku Prázdninové pohádky
  Autor: děti
  Náklad: 10 a 350 ks

  Kompilace pohádek od nejmladších autorů pro Městskou knihovnu Sokolov. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Mína - přechod na stránku Mína
  Autor: Miloslav Kuchař
  Náklad: 20 ks

  Kniha o kuně chované v domácnosti, určená jen pro rodinu a přátele. Více informací
 • wwww6 Title text 666
  Content text...

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2005

2004

2003

Právě se nalézáte: naše produkce >> edice Otevřeno >> Vypravuj o Africe, mami

O firmě

Když jako začínající spisovatelka vydala Věra Nosková svou první knihu, zjistila, že ačkoli autor odvede na knize největší objem práce, procenta ze zisku mu náleží více než skromná. Založila si proto vlastní vydavatelství. Pod jeho záštitou jsme vydávali i měsíčník a knihy autorů sdružených v Klubu českých skeptiků Sisyfos.

Později jsme začali pomáhat i dalším autorům, kteří se na nás obrátili, k jejich vlastní knize. Postupně jsme zvyšovali své dovednosti, možnosti a rozšiřovali své služby, až do dnešní podoby, kdy knihu doprovodíme až na pulty běžných knihkupectví. Kromě knih Věry Noskové jsme založili dvě edice – Kenyho VOLEJ, edici vodáckých publikací a knih, a edici Otevřeno, ve které vydáváme knihy knihy externím autorům. Pro velkou část z nich je to první kniha v životě, někdy i poslední, ale mnoho autorů se k nám vrací opakovaně.

Rodinné Nakladatelství Klika sídlí v soukromém bytě a nemá žádné zaměstnance, pouze externí spolupracovníky.

* * * * * * *


 
Nakladatelství Klika - Úvodní video - přehrát video
 
 

Více informací najdete na stránce O nás

 

Vypravuj o Africe, mami

Nakladatelství Klika - Vypravuj o Africe, mami - grafika

Autor:

Jaroslava Janečková

Rok vydání:

2014

Náklad:

200 ks

Formát:

148 x 210 mm

Barva:

obálka (4/0)

Počet stran:

100

Vazba:

V2

DPC:

180,- Kč

Kontakt pro objednání knihy:
Jaroslava Janečková, jarjan.2(zavináč)seznam.cz

Kniha pohádek a příběhů ze říše známých i méně známých afrických zvířat přibližuje dětem zábavnou a pro ně přitažlivou formou africkou přírodu a v závěru vždy dítě pobízí nenásilnými otázkami ke zvídavosti a vlastnímu hledání dalších informací. Každou kapitolu doplňují velké barevné fotografie afrických zvířat. Vhodné pro děti od 7 let.

 

Ukázky

*******

Několik dnů kočkodánka Kika matka k vodě nepustila, až jí zase jednou tajně utekl. Orel už na stromě u řeky čekal: ,Nazdar, kamaráde! To jsem rád, že jsi přišel. Stýskalo se mi po tobě.‘ ,Máš pro mě, chřástale, zase banán?‘ ,Ne. Ale mám něco lepšího. Skvělý nápad! Umíš létat?‘ ,To víš, že neumím. Vždyť nemám křídla.‘ ,A chtěl bys vidět prales ze vzduchu? To se ještě nikomu z tvých kamarádů nepovedlo. Představ si, jak by ti záviděli! Vynesu tě až do oblak, budeš-li chtít,‘ sliboval orel. Kikovi zazářily oči: ,To bych moc chtěl! Ale jak bychom to udělali?‘ ,Jednoduše. Uchopím tě opatrně nohama a vzneseme se spolu.‘ Kik v tu ránu zapomněl na matčiny rady a výstrahy. Tomuhle se nedalo odolat, a tak se už za chviličku vznášeli nad pralesem. To byla krása! Orel mával mocnými křídly a nesl kočkodánka jako hračku. Letěli dál a dál… Už byli nad savanou a blížili se ke skalám. ,Poleťme zpátky,‘ vzpamatoval se Kik, ale orel jako by neslyšel. Mířil přímo ke strmé skalní stěně, na jejímž výstupku se nacházelo rozložité hnízdo se dvěma mláďaty. ,Děti, nesu vám hračku!‘ volal orel a složil Kika do hnízda. A jak se změnilo jeho chování! ,Budeš udržovat hnízdo v čistotě a starat se o mláďata. Musíš si s nimi hrát a opatrovat je, když se já a jejich matka vydáme na lov,‘ přikázal přísně. ,Když budeme s tebou spokojeni, přineseme ti nějaké ovoce.‘ ,To je pěkný kamarád,‘ řekl si Kik. ,Lhář je to a podvodník. Nakonec to ani chřástal není.‘ Stýskalo se mu po mamince, po kamarádech, po pralese, a tak si občas trochu poplakal. Ale jen potají. Orel pláč nesnášel a hned ho potrestal bolestivým klovnutím. Také mláďata Kika často klovala, až byl samý šrám. Pořádně se však vyděsil, když jednou vyslechl tichý rozhovor orlího páru. ,Lov se nám teď moc nedaří, mláďata rostou a nedostávají dost potravy. Neměli bychom spořádat toho kočkodánka?‘ starala se orlí matka. ,Ještě ne, je moc malý. Zatím je užitečný jako hlídač. Počkáme, až trochu povyroste,‘ rozhodl orlí otec. ,Tak vida, asi to je orel, žádný chřástal,‘ pochopil zděšený Kik. Co dělat? Jak se zachránit?