Nakladatelství Klika - Vydejte si knihu u nás - grafika

 
Edice Otevřeno - grafika

Vydat knihu lze několika způsoby. Prvním je najít vlastní nakladatelství, to se ale většině autorů nepoštěstí. Druhým je spolehnout se zcela na vlastní síly, což je z více důvodů velice riskantní. Třetí cestu nabízí naše edice Otevřeno, kterou jsme vytvořili na míru začínajícím a šetrným autorům.

Porovnejte výhody a nevýhody všech tří způsobů.

 
 • Nakladatelství Klika - Trosečníci řek - přechod na stránku Trosečníci řek
  Autor: 10 autorů
  Náklad: 2000 ks

  Šestnáct nejlepších vodáckých povídek ze druhého ročníku literární soutěže Kenyho VOLEJ. Jednou z autorek je i Věra Nosková. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Šestnáct ročníků srandy - přechod na stránku Šestnáct ročníků srandy
  Autor: Václav Kahoun
  Náklad: 500 ks

  Shrnutí a dokumentace šestnácti ročníků kostýmovaného "Závodu vetránů", pořádaného Klubem vodáků Starý Kolín. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Vějíř cest Vějíř cest
  Autor: Naďa Karlická
  Náklad: 800 ks

  Neobyčejné zážitky a postřehy všímavé cestovatelky z pěti exotických zemí. Více informací
 • Nakladatelství Klika - O psech a lidech - přechod na stránku O psech a lidech
  Autor: Vlasta Rohová
  Náklad: 100 ks

  Příběh jednoho velkého přátelství mezi fenkou a její stárnoucí paní mezi paneláky pražského sídliště. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Prázdninové pohádky - přechod na stránku Prázdninové pohádky
  Autor: děti
  Náklad: 10 a 350 ks

  Kompilace pohádek od nejmladších autorů pro Městskou knihovnu Sokolov. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Mína - přechod na stránku Mína
  Autor: Miloslav Kuchař
  Náklad: 20 ks

  Kniha o kuně chované v domácnosti, určená jen pro rodinu a přátele. Více informací
 • wwww6 Title text 666
  Content text...

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2005

2004

2003

O firmě

Když jako začínající spisovatelka vydala Věra Nosková svou první knihu, zjistila, že ačkoli autor odvede na knize největší objem práce, procenta ze zisku mu náleží více než skromná. Založila si proto vlastní vydavatelství. Pod jeho záštitou jsme vydávali i měsíčník a knihy autorů sdružených v Klubu českých skeptiků Sisyfos.

Později jsme začali pomáhat i dalším autorům, kteří se na nás obrátili, k jejich vlastní knize. Postupně jsme zvyšovali své dovednosti, možnosti a rozšiřovali své služby, až do dnešní podoby, kdy knihu doprovodíme až na pulty běžných knihkupectví. Kromě knih Věry Noskové jsme založili dvě edice – Kenyho VOLEJ, edici vodáckých publikací a knih, a edici Otevřeno, ve které vydáváme knihy knihy externím autorům. Pro velkou část z nich je to první kniha v životě, někdy i poslední, ale mnoho autorů se k nám vrací opakovaně.

Rodinné Nakladatelství Klika sídlí v soukromém bytě a nemá žádné zaměstnance, pouze externí spolupracovníky.

* * * * * * *


 
Nakladatelství Klika - Úvodní video - přehrát video
 
 

Více informací najdete na stránce O nás

 

chci vydat knihu

 

Chcete-li vydat knihu, pravděpodobně budete chtít předem vědět, kolik to celé bude stát. Pro prvotní orientaci se můžete podívat na konkrétní příklady cen. Předběžnou a nezávaznou kalkulaci vám uděláme zdarma, ale potřebujeme základní údaje o knize. Nebudete-li si jisti, podívejte se na bližší vysvětlení jednotlivých pojmů.

Dále vás možná budou zajímat podmínky vydání knihy a jejího následného prodeje:

Nevydáváme pouze účelovou esoteriku. Jinak u nás můžete vydat beletrii, poezii, cestopis, naučné a dětské knihy, komix, kroniku klubu nebo třeba životopis.

Protože plátcem nákladů na grafiku i tisk jste vy, jsou všechny knihy po vydání vaše a vy rozhodujete, zda si je všechny ponecháte pro svou potřebu, nebo třeba jejich část svěříte distributorům. Vše pro vás zařídíme my a ze zisku vám pak posíláme 90 % ceny z prodaných knih.

Zajímalo by vás, jak takový postup při výrobě knihy vypadá? U Kliky nemusíte mít vůbec žádné zkušenosti a provedeme vás za ruku celým procesem, zároveň ale máte nad vzhledem knihy plnou kontrolu. Přidělíme vám naše ISBN, vygenerujeme z něj čárový kód a uděláme návrh obálky. Nenapadá vás, jaký obrázek použít? Nabízíme vám i několik externích ilustrátorů a hledat můžete i v několika fotobankách, které jsou zdarma, nebo alespoň levné.

Napsáním knihy práce nekončí. Když o ní nebude nikdo vědět, nikdo si ji nekoupí. Tato část práce je hlavně na autorovi a je vhodné s ní začít už dávno před vydáním knihy. Proto jsme pro vás připravili marketingový návod na propagaci a podporu prodeje knihy.
My se postaráme o cestu knih na pulty knihkupectví a na internet, a na vás je slávu své knihy rozšířit do světa!