Nakladatelství Klika - Vydejte si knihu u nás - grafika

 
Edice Otevřeno - grafika

Vydat knihu lze několika způsoby. Prvním je najít vlastní nakladatelství, to se ale většině autorů nepoštěstí. Druhým je spolehnout se zcela na vlastní síly, což je z více důvodů velice riskantní. Třetí cestu nabízí naše edice Otevřeno, kterou jsme vytvořili na míru začínajícím a šetrným autorům.

Porovnejte výhody a nevýhody všech tří způsobů.

 
 • Nakladatelství Klika - Trosečníci řek - přechod na stránku Trosečníci řek
  Autor: 10 autorů
  Náklad: 2000 ks

  Šestnáct nejlepších vodáckých povídek ze druhého ročníku literární soutěže Kenyho VOLEJ. Jednou z autorek je i Věra Nosková. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Šestnáct ročníků srandy - přechod na stránku Šestnáct ročníků srandy
  Autor: Václav Kahoun
  Náklad: 500 ks

  Shrnutí a dokumentace šestnácti ročníků kostýmovaného "Závodu vetránů", pořádaného Klubem vodáků Starý Kolín. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Vějíř cest Vějíř cest
  Autor: Naďa Karlická
  Náklad: 800 ks

  Neobyčejné zážitky a postřehy všímavé cestovatelky z pěti exotických zemí. Více informací
 • Nakladatelství Klika - O psech a lidech - přechod na stránku O psech a lidech
  Autor: Vlasta Rohová
  Náklad: 100 ks

  Příběh jednoho velkého přátelství mezi fenkou a její stárnoucí paní mezi paneláky pražského sídliště. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Prázdninové pohádky - přechod na stránku Prázdninové pohádky
  Autor: děti
  Náklad: 10 a 350 ks

  Kompilace pohádek od nejmladších autorů pro Městskou knihovnu Sokolov. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Mína - přechod na stránku Mína
  Autor: Miloslav Kuchař
  Náklad: 20 ks

  Kniha o kuně chované v domácnosti, určená jen pro rodinu a přátele. Více informací
 • wwww6 Title text 666
  Content text...

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2005

2004

2003

Právě se nalézáte: naše produkce >> edice Otevřeno >> Hořké prázdniny

O firmě

Když jako začínající spisovatelka vydala Věra Nosková svou první knihu, zjistila, že ačkoli autor odvede na knize největší objem práce, procenta ze zisku mu náleží více než skromná. Založila si proto vlastní vydavatelství. Pod jeho záštitou jsme vydávali i měsíčník a knihy autorů sdružených v Klubu českých skeptiků Sisyfos.

Později jsme začali pomáhat i dalším autorům, kteří se na nás obrátili, k jejich vlastní knize. Postupně jsme zvyšovali své dovednosti, možnosti a rozšiřovali své služby, až do dnešní podoby, kdy knihu doprovodíme až na pulty běžných knihkupectví. Kromě knih Věry Noskové jsme založili dvě edice – Kenyho VOLEJ, edici vodáckých publikací a knih, a edici Otevřeno, ve které vydáváme knihy knihy externím autorům. Pro velkou část z nich je to první kniha v životě, někdy i poslední, ale mnoho autorů se k nám vrací opakovaně.

Rodinné Nakladatelství Klika sídlí v soukromém bytě a nemá žádné zaměstnance, pouze externí spolupracovníky.

* * * * * * *


 
Nakladatelství Klika - Úvodní video - přehrát video
 
 

Více informací najdete na stránce O nás

 

Hořké prázdniny

Nakladatelství Klika - Hořké prázdniny

Autor:

Ivana Daňhelová

ISBN:

978-80-88088-15-8

Rok vydání:

2015

Náklad:

300 ks

Formát:

A5

Barva:

obálka (4/0)

Počet stran:

156

Vazba:

V2

DPC:

180,-

 

Kontakt pro objednání knihy: ivanadanhelova(z)seznam.cz

 

Jak vidí svět dítě? Co si přeje, čeho se bojí a před čím utíká? Dospělí si často myslí, že pro něj dělají to nejlepší, ale co když ono zatím prožívá nejhorší noční můru?

Nechte se vtáhnout do humorného a zároveň truchlivě laděného vyprávění vnímavé a citlivé holčičky, která se musí vyrovnávat s mimořádně hořkým létem – rozchodem rodičů, rozpadem rodiny a ztrátou domova. Její optimistické a zároveň naivní vnímání se střetává s krutým světem dospělých, kteří dokáží ubližovat jak sobě, tak i svým nejbližším. Je konfrontována s neotřesitelně dokonalou křesťanskou morálkou, se schizofrenií socialistického školství a nakonec vydána napospas nemilosrdným psychologickým odborníkům. Co všechno však může křehká dětská duše vydržet, aby neztratila svoji víru v dobro?

 


Odezvy čtenářů:

Právě jsem dočetla knihu „Hořké prázdniny“ a po tvářích se mi řinou slzy … Hluboce mě zasáhla svým příběhem, protože si jako dítě z rozvedené rodiny umím představit, co hlavní hrdinka prožívala. Ale i přes ty slzy mě hladila hra se slovy, pocity, barvami a vůněmi, kterou autorka celému příběhu vdechla kouzlo a laskavost. Kéž by se tato kniha stala mementem pro ty rodiče, kteří se rozcházejí (a vím, že to jinak nejde a někdy je to dokonce lepší), aby brali ohled hlavně na křehkou a čistou dětskou duši, kterou ze svého rozhodnutí přivedli na tento svět. Doufám, že tato prvotina nebude autorčina poslední. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Jana ŠufajzlováByla jsem pozvána na křest knihy „Hořké prázdniny“ v krásném prostředí a mimořádné atmosféře, ve které se s námi autorka podělila o něco tak intimního, jako je kniha o sobě. Úžasně si vybrala i kmorty své knihy – svého manžela a své dva syny, kteří ji podporují. Pak jsem si uvědomila, že v dnešním neuspořádaném a rozhádaném světě se ve vinárně sešly nejméně tři rodiny, které spojuje jeden krásný zájem – muzika. Ještě dnes mi zní v uších akordy v podání Megafonu, kytarová sóla muzikantů a neřízený sbor amatérů. Odcházela jsem s potvrzeným vlastním přesvědčením, že tam, kde se zpívá, není čas na zbytečné nebo hloupé a škodlivé řeči.
Knihu jsem přečetla jedním dechem. Popoháněla mě zvědavost, protože jsem s autorkou částečně sdílela dobu, o které píše. Postava babičky se moc povedla (popis její dikce, zabarvení hlasu, typická změna výšky hlasu během jediného slova – úplně ji slyším) a používání odnože hanáckého nářecí má také svůj půvab. I další členové rodiny vycházejí z autorčina vnímání jako lidé, kteří žijí hlavně proto, aby je mohla sledovat a hodnotit. Obdivuji autorčin dětský pozorovací talent i jazyk, který pro své vyprávění používá. Jednoduchý, srozumitelný, barevný, odpovídající věku hlavní hrdinky. Dialogy prokládané úvahami a popisy tvoří zajímavý celek. I obálka je výstižná. Když přečtu nějakou knížku, vždycky si říkám, co mi přinesla a jestli to nebyla ztráta času. Tahle kniha mě přivedla k nápadu, že by bylo dobré požádat na patřičných místech o doplnění Desatera, které se tak často v textu zmiňuje. Někam k přikázání „Cti otce svého a matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti žilo na zemi“ bych přidala „Cti dítě své“. Doufám, že se autorka zase brzy pustí do další knihy.
                                                                                                                                                    Vlasta SkácelováKniha mě velmi dojala tím, jak bravurně popisuje naše pohnuté dětství a situace, které nám rodiče a otřesná komunistická byrokracie způsobily. Musím přiznat, že vzpomínky jsou i po tolika letech stále živé a doufám, že tento silný příběh ovlivní i další lidi natolik, aby si včas uvědomili dosah svého egoistického chování a nezkazili život malému dítěti. Věřím, že tato kniha nebude bestsellerem jen pro mě, ale stane se povinnou literaturou všech nastávajících rodičů.
                                                                                                                                                    Michal Bednařík

 

Kniha je podle mého názoru velice opravdová a když od ní vstávám, chvíli mi trvá, než se přeprogramuji do své dospělé současnosti. To je důkaz, že jsem se s podobnými prožitky a dětským chápáním světa ztotožnila, že jsem je prožila, a díky této knížce se tam vrátila. Asi bychom neměli být v dospělosti tak suverénní, měli bychom se snažit aspoň příležitostně nainstalovat do hlavy něco jako dětský filtr a koukat se na svět skrze něj.


Sylva Dvořáková