Nakladatelství Klika - Vydejte si knihu u nás - grafika

 
Edice Otevřeno - grafika

Vydat knihu lze několika způsoby. Prvním je najít vlastní nakladatelství, to se ale většině autorů nepoštěstí. Druhým je spolehnout se zcela na vlastní síly, což je z více důvodů velice riskantní. Třetí cestu nabízí naše edice Otevřeno, kterou jsme vytvořili na míru začínajícím a šetrným autorům.

Porovnejte výhody a nevýhody všech tří způsobů.

 
 • Nakladatelství Klika - Trosečníci řek - přechod na stránku Trosečníci řek
  Autor: 10 autorů
  Náklad: 2000 ks

  Šestnáct nejlepších vodáckých povídek ze druhého ročníku literární soutěže Kenyho VOLEJ. Jednou z autorek je i Věra Nosková. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Šestnáct ročníků srandy - přechod na stránku Šestnáct ročníků srandy
  Autor: Václav Kahoun
  Náklad: 500 ks

  Shrnutí a dokumentace šestnácti ročníků kostýmovaného "Závodu vetránů", pořádaného Klubem vodáků Starý Kolín. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Vějíř cest Vějíř cest
  Autor: Naďa Karlická
  Náklad: 800 ks

  Neobyčejné zážitky a postřehy všímavé cestovatelky z pěti exotických zemí. Více informací
 • Nakladatelství Klika - O psech a lidech - přechod na stránku O psech a lidech
  Autor: Vlasta Rohová
  Náklad: 100 ks

  Příběh jednoho velkého přátelství mezi fenkou a její stárnoucí paní mezi paneláky pražského sídliště. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Prázdninové pohádky - přechod na stránku Prázdninové pohádky
  Autor: děti
  Náklad: 10 a 350 ks

  Kompilace pohádek od nejmladších autorů pro Městskou knihovnu Sokolov. Více informací
 • Nakladatelství Klika - Mína - přechod na stránku Mína
  Autor: Miloslav Kuchař
  Náklad: 20 ks

  Kniha o kuně chované v domácnosti, určená jen pro rodinu a přátele. Více informací
 • wwww6 Title text 666
  Content text...

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2005

2004

2003

Právě se nalézáte: naše produkce >> edice Otevřeno >> Život na lyžích

O firmě

Když jako začínající spisovatelka vydala Věra Nosková svou první knihu, zjistila, že ačkoli autor odvede na knize největší objem práce, procenta ze zisku mu náleží více než skromná. Založila si proto vlastní vydavatelství. Pod jeho záštitou jsme vydávali i měsíčník a knihy autorů sdružených v Klubu českých skeptiků Sisyfos.

Později jsme začali pomáhat i dalším autorům, kteří se na nás obrátili, k jejich vlastní knize. Postupně jsme zvyšovali své dovednosti, možnosti a rozšiřovali své služby, až do dnešní podoby, kdy knihu doprovodíme až na pulty běžných knihkupectví. Kromě knih Věry Noskové jsme založili dvě edice – Kenyho VOLEJ, edici vodáckých publikací a knih, a edici Otevřeno, ve které vydáváme knihy knihy externím autorům. Pro velkou část z nich je to první kniha v životě, někdy i poslední, ale mnoho autorů se k nám vrací opakovaně.

Rodinné Nakladatelství Klika sídlí v soukromém bytě a nemá žádné zaměstnance, pouze externí spolupracovníky.

* * * * * * *


 
Nakladatelství Klika - Úvodní video - přehrát video
 
 

Více informací najdete na stránce O nás

 

Život na lyžích

Nakladatelství Klika - Život na lyžích

Autor:

Jan Žák

Rok vydání:

2015

Náklad:

500 ks

Formát:

160 x 230 mm

Barva:

obálka + 8 stran

Počet stran:

132

Vazba:

V2

DPC:

220,- Kč

Kontakt pro objednání knihy: Jan Žák, zakovi.st(zavináč)seznam.cz


Umíte na lyžích do kopce STEPOVAT ? A víte, co je INERCE, nebo COCHCACE ? Je váš odraz EFEKTIVNÍ a využíváte EXTENZI ? Chcete běhat na lyžích rychleji a „ zadarmo“? To všechno a ještě mnohem víc se dozvíte v této knížce od profesionálního trenéra, který zde sepsal své mnohaleté zkušenosti, podložené teoretickými znalostmi, protože spojení teorie s praxí pro něho není frází, ale cestou k úspěchu. Určitě není náhoda, že jeho „trenérskýma rukama“ prošla olympijská jména Miloš Bečvář, Eva Burešová-Háková i legenda Katka Neumannová a ve Slovinsku Tadeja Brankovič, Tomaž Globočnik, Anka Mohorič a Vesna Fabjan.
V jednotlivých článcích najde čtenář desítky rad, jak zkvalitnit svou lyžařskou zdatnost, trenér se dozví, jak postupovat při výchově mladých závodníků, uvědomí si, jak důležitá je motivace, technika běhu a psychika mladého sportovce.
Pro milovníky příběhů je knížka proložena historkami, které autor zažil jako závodník i jako trenér. Lyžařům starší generace se přitom určitě vybaví i jejich zážitky ze zasněžených plání a mladí adepti tohoto krásného sportu si uvědomí, že romantiku, kamarádství a dobrodružství mohou zažít v plné míře právě na lyžích.

 

Recenze:


Tato knížka určitě osloví nejen trenéry a cvičitele lyžování, ale i širokou lyžařskou veřejnost. Bez velkých kudrlinek jasně  hovoří k dospělým i k mládeži,  je vodítkem pro začátečníky i pro  pokročilé lyžaře. Neotřelým způsobem spolu kloubí odbornost se zážitky Jana Žáka, který doslova svůj život  lyžím zasvětil. Vyjadřování autora, strojního inženýra, je zřejmě úmyslně málo květnaté ve snaze popsat co nejrychleji těžiště vůdčí myšlenky, je to vyloženě technokratický  směr. Stručnost a věcnost může být pro čtenáře  v dnešní uspěchané době dobrou devizou.

Ing.Pavel Pavel, předseda Jihočeského krajského svazu lyžařů

Autor se ohlíží za svými zkušenostmi s lyžováním od dětství po reprezentaci a až k vrcholu svého odborného působení. Podtitul Lyžování pod drobnohledem bych doplnil slovy Jak si užít život s radostí, pro zdraví a pohodu.
Nechybí tam návod pro práci s mládeží. V některých kapitolách se autor nevyhýbá ani kritice současného běžeckého lyžování.

V první ze tří hlavních částí knihy je rekapitulace autorova života od sportovních začátků v Sokole až po trenérské působení v reprezentaci Slovinska. Autor neopomněl jmenovat vynikající závodníky v běhu na lyžích, kteří začínali na jihu Čech a dosáhli vrcholového stupně.
Nejobsáhlejší druhou část knihy tvoří již zmiňovaný návod nejen jak si oblíbit pohyb na lyžích, ale jak se dopracovat až k výkonnostnímu lyžování. Populární formou popisuje vědecké poznatky ověřené praktickými zkušenostmi.
Třetí část - "Slovinská inspirace" -  obsahuje výsledky dlouhodobého působení a zkušeností z vrcholového sportu na světové úrovni.

Všestranný rozhled autora, praktické zkušenosti a jeho osobnost se promítají do veškerých činností sportovního i civilního života.

Arnošt Binter

Předseda komise lyžování ČOS
člen  INTERSKI
člen Komise FAIR PLAY při Min.školství a tělovýchovy

Honzu Žáka jsem poznal poměrně nedávno, kdy se po mnohaleté absenci Jihočeského zástupce objevil na jednání pléna UZL SLČR. Sympatický pán v letech, kterého jsem v životě neviděl, jehož jméno mi nic neříkalo a který se ve smečce nás sjezdařů hlásil k běžeckému lyžování. Samozřejmě jsem tedy ani netušil o jakou osobnost lyžování se jedná.
I když v posledních desetiletích oblast základního lyžování a trenérské branže představují dva rozdílné světy (bohužel a je to špatně), považuji zpětně svoji neznalost za trapnou a neodpustitelnou. Musím se přiznat, že jak jsem Honzovu knížku postupně četl, padala mi brada víc a víc – klobouk dolů.
Lyžování mám opravdu rád, takže vlastním poměrně slušnou knihovnu s lyžařskou tematikou. Jak ale zařadit tuto publikaci ?  V knize jsou pasáže odborné, ale není to lyžařská příručka, jsou tam pasáže zeměpisné, ale není to cestopis, jsou tam pasáže humorné, filozofické i zabývající se historii, ale není to román a je v ní  mnoho vzpomínek, ale není to biografie. Je to napsané lehkým perem a člověk se při čtení neubrání tomu, aby nezavzpomínal na vlastní studia, vojnu, konstruktérskou praxi v ČKD (tu strojařinu a potažmo vztah k fyzice a biomechanice máme společné), praxi instruktora lyžování v lyžařské škole, na školních kurzech, rekreacích ROH a kurzech ČSTV – v době hluboké totality samozřejmě spojené s problémy se sháněním výbavy a uvolňováním z práce - a  s postupujícím věkem a změnou společenských poměrů na účast a členství v různých lyžařských komisích a funkcích na české i mezinárodní úrovni.
Z knihy dýchá odborná erudice, obrovské zkušenosti autora, velká fůra člověčenství, trocha nostalgie a především velká láska k lyžování. A to se mi moc líbí, protože to mám nastavené stejně. Honzo, díky.

 

Pavel Krnáč
Instruktor lyžování a lyžař

 

* * * * * * *

Bibliografie

*

Rekonstrukce chalupy

2014, Nakladatelství Grada, Praha

*

Život na lyžích

2015, Nakladatelství Jiří Nosek – Klika, Praha